Co kryją w sobie dopalacze? - część II

dopalaczePowój hawajski (Argyreia nervosa) - działanie tego produktu jest tak naprawdę nieprzewidywalne i każdy również może reagować różnie na taki produkt. Niestety różne dawki również mogą mieć różne działanie. U wielu osób pojawia się nadmierna wrażliwość na światło czy też halucynacje wzrokowe, które mogą wiązać się z tym, że będzie problem z odbiorem barw i zaburzenie w widzeniu i postrzeganiu kontrastu. Efekty nasilają się nawet po kilku godzinach i mogą trwać nawet do 14 godzin.

Calea zacatechichi - produkt ten działa nieco podobnie jak marihuana i ma działanie euforyzujące przez co wpływa na aktywność mózgu. Może powodować problemy alergiczne. Często pojawia się po spożyciu osłabienie fizyczne, zawroty głowy oraz problemy z wymiotami.

Lion (Lion's Tail, Lion's Ear, Wild Dagga, /Leonotis Leonurus/) - po tym środku można między innymi mieć problem ze stymulacją czy nadmierną euforią. Często pojawia się uzależnienie podobne jak o nikotyny. Będzie problem z zaburzoną świadomością czy percepcją. Dlatego nie powinno się po tym produkcie prowadzić samochodu czy innych maszyn.

Pestycydy - to produkt, po którym pojawia się zapalenie skóry, problem z krwią, osłabienie, bóle głowy, bezsenność, problem z brakiem apetytu, nieżyt żołądka czy zapalanie wątroby

Ołów - pierwiastek chemiczny. Produkt ten jest mutagenem i w pewnych sytuacjach może nawet powodować raka. U ludzi pojawia się także choroba taka jak ołowica, co związane jest z zatruciem przewlekłym tym pierwiastkiem i na skórze pojawia się wtedy barwa bladoszara. Skutki tej choroby to niedokrwistość a w pewnych przypadkach problemy z miażdżycą.

Rtęć - to kolejny pierwiastek, który może być w dopalaczach i ma bardzo toksyczne działanie na nasz organizm. Przewlekłe zatrucie może być szczególnie niebezpieczne i powodować wiele problemów na czele z ogólnym osłabieniem. Niekiedy pojawiają się zaburzenia snu czy problemy z koncentracją i pamięcią. Potem może być problem z drżeniem rąk czy nóg oraz problemy z chodem.

Mefedron - to produkt pochodzenia organicznego, w którym składnikiem aktywnym jest fenyloetyloamina, która jest produktem podobnym do amfetaminy. Mamy już przypadki zgonu po takim produkcie, które mogą być spowodowane zbyt wysokim ciśnieniem krwi, co niekiedy może prowadzić do wylewu. Jeśli będziemy spożywać większe dawki mogą się pojawić problemy ze zmęczeniem.