Co kryją w sobie dopalacze? - część I

dopalacze - co kryjąŚrodek określony jako Benzylopiperazyna to produkt, który występuje w wielu różnych dopalaczach. Jest to substancja syntetyczna, którą tworzy się w laboratoriach. Jej spożywanie może powodować liczne konsekwencje na tle fizjologicznym, które będą dotyczyć pracy naszego organizmu.

Szałwia wieszcza to produkt, który występuje naturalnie w Meksyku i również używany jest w dopalaczach, a głównym aktywnym składnikiem jest tam salvinorin. Efekt działania jest zróżnicowany w zależności od tego jak kto jest wrażliwy. Osoba, która przyjęła taki środek może mieć jednak problemy, z tym by panować nad swoimi czynami. Poza tym wiążą się z tym środkiem silne bóle głowy.

Muchomor czerwony (Amanta Muscaria) - tutaj wystarczy żucie suszonych bądź świeżych owoców, by uzyskać odpowiedni efekt odurzenia. Początkowo będziemy się czuli jak po spożyciu alkoholu, ale objawy będą się dalej zmieniać i mogą powodować nawet problemy z halucynacją, może się zacząć pojawiać problem z narządem wzroku. Niekiedy u niektórych osób będzie również stan przygnębienia. Każdy człowiek może inaczej odczuwać przyjęcie tego składnika i związane z tym skutki uboczne.

Kratom - to produkt, który będzie liściem drzewa Mitragyna Speciosa. Jest to bardzo popularny środek, który będzie nieco łagodniejszą formą opium i może wykazywać stymulujące działanie na układ nerwowy. Wystarczy tylko żucie małej ilości świeżych liści bądź też picie wywaru. Początkowo będzie on lekko pobudzał ale dalej związane z nim skutki uboczne będą się rozwijać i mogą się pojawić również inne problemy.

JWH-018 zastąpiona JWH-073 - JWH-018 - nie ma ściśle określonych skutków stosowania takich produktów, ale najczęściej mówi się o tym, że działają one podobnie jak palenie marihuany. Może pojawić się problem z ciśnieniem, tętnem czy zawroty głowy oraz problemy z koncentracją.

Mieszanki ziołowe - składają się z kilku produktów i będą miały działanie psychodeliczne takie samo jak konopie indyjskie. Często związane z tymi produktami objawy to bóle głowy, klatki piersiowej czy problem z oddychaniem.